קישורים מומלצים: נוטריון בתל אביב מנוף הרמה

תזונאית

ישראל ככל מדינה מערבית סובלת מבעיה לאומית של השמנת יתר. רבים סובלים מבעיות של כולסטרול גבוה, עודף שומנים בדם, רמות סוכר גבוליות ועוד אי אלו נתונים שמראים לנו שלא מדובר רק במשקל יתר אלא בבעיה בריאותית שיכולה להוביל למחלות ובעיות מורכבות הרבה יותר בעתיד הקרוב או הרחוק.


הפתרון עבור רבים הוא פניה לאחד משני פתרונות או שניהם יחדיו – דיאטה וכושר גופני. יש מי שמחליטים ישר על דיאטת כסאח על פי ספר כלשהו, המלצה של חברים או על בסיס "ידע אישי". כושר מתמצה אצל רבים בצעידות לאורך חוף הים פעמיים-שלוש בשבוע או הרשמה לחדר כושר ופעילות מאומצת שההיקפים שלה (ולא של השומנים) יורדים בהדרגה עם ירידת המוטיבציה.

בנוסף, כדאי לפנות לתזונאית המתמחה במקצועה בטיפול בבעיות אלו.

תזונה נכונה


מהי תזונאית?

תזונאית הינה מי שהוסמכה לייעץ בנושא תזונה נכונה בכלל והרגלי תזונה נכונים בפרט. לא מדובר על דיאטה כזו או אחרת ולא על עבודת כושר גופני מאומצת אלא ראשית כל, על בניית תוכנית תזונה נכונה לגוף, ולאורך זמן. שירותי תזונאית מתאימים לכל אחד ואחת, בכל גיל ובמצבי בריאות שונים. חשוב לבקר תזונאית, ומשם לבנות את כל התהליך כולו.


מהו תפקידה של התזונאית?

תזונאית יודעת לקרוא בדיקות רפואיות ובניתוח שלהן. התזונאית מבינה האם האדם הזקוק לייעוץ הוא בעל בעיות סוכר, בעיית כולסטרול או שמא שומנים בדם. מעבר לכך היא בודקת את סדר היום של האדם, מרגע בו הוא מתעורר ועד הזמן בו הוא הולך לישון. מהן שעות העבודה? מתי הוא נמצא בבית? מהי הפעילות המקובלת בסופי שבוע? כל אלו יחדיו יוצרים אפשרות לבנות סדר יום תזונאי נכון לאותו אדם.

יש מי שזקוקים למנות קצובות לאורך כל שעות היום ויש מי שחייבים סידור של 2-3 ארוחות ממורכזות. יש מי שיש להתאים להם תזונה המתאימה לישיבה מול מחשב במשך שעות, ויש מי שהינם "בשטח" וצריכים פתרונות תזונה מחוץ למשרד ולבית במהלך רוב שעות היום.


לסיכום נציין שעבודה מול תזונאית ופגישות סדירות עימה, תוך כדי התאמת הרגלי תזונה ושילוב פעילות כושר גופני, היא חשובה ביותר לבריאות שלנו.