טיפול אלטרנטיבי

רבים אשר פונים לקבלת טיפול אלטרנטיבי הם מי שהתייאשו ממסגרת הטיפולים הקונבנציונאליים. מדובר בהבנה כי טיפול רגיל ומקובל במסגרת הרפואה המודרנית אינו מביא פתרון לבעיה שחוזרת על עצמה או אורכת שנים. על כן רבים פונים לרפואה אלטרנטיבית המאפשרת גישה שונה לטיפול באותה הבעיה.

טיפול אלטרנטיבי
מהם טיפולים אלטרנטיביים?

טיפולים אלטרנטיביים הינם טיפולים שרובם מבוססים על שיטות טיפול מהמזרח הרחוק דוגמת סין או הודו וחלקם מבוססים על טיפולים אירופאיים שהתפתחו עם השנים.
חלקם מבוססי עבודה נפשית בשילוב עבודה גופנית וחלקם מבוססים ישירות על טיפולים גופניים.


דוגמאות לסוגי טיפול אלטרנטיבי:

דיקור – (אקופנקטורה) שיטה סינית עתיקת יומין שמבוססת על דיקור המטופל בנקודות מפתח בגוף הקשורות לנפש ולמערכת העצבים. אמור להקל על כאבים, לחזק את המערכת החיסונית ולטפל במחלות.

רייקי – שיטה סינית לטיפול הוליסטי המבוססת על העברת אנרגיה חיובית מהמטפל למטופל באמצעות מגע או כמעט מגע בין השניים ושידור אנרגיה למטרות ריפוי גוף ונפש.

פרחי באך – שיטה המבוססת על מדען בריטי שפיתח תיאוריה ובה טיפול בעזרת 38 מיני תמציות צמחים שונות. הטיפול מאפשר ריפוי נפשי למטופל והחזרתו לאיזון שחסר לו. ההליך מבוסס על התאמת צמח לבעיה הספציפית של המטופל והליך טיפולי באמצעות הצמח.

טיפולים עם פרחים

טיפולים אלטרנטיביים אלו ועוד עשרות אחרים חדרו לנחלת הכלל בשנים האחרונות והפכו יותר ויותר מקובלים בעיקר במסגרת רפואה משלימה לטיפולים קונבנציונאליים על מנת לחזק את אפשרויות הריפוי של המטופלים. יש מי שבוחרים בטיפולים אלטרנטיביים כדרך בלעדית לטיפול עבורם ורואים בטיפול טבעי את הפתרון לכל התחלואים האפשריים.